Miskolci JuJitsu Egyesület
3534 Miskolc, Kiss tábornok u 53. 

Telefon: +36 20 561 7114
Mutassa térképen!

Az Egyesület története

Egyesületünk 1996 -ban alakult Miskolcon. Céljaink már akkor is egyértelműek voltak. Az ifjúság egyfajta nevelésében aktívan részt venni, a Budo szellemiségével és gondolkodásvilágával megismertetni, a Keleti-filozófiával elgondolkodtatni és egyfajta ízelítőt adni a Magyar fiatalságnak a nagy Japán kultúra ékes maradványaiból. A sziklaszilárd szellem megvalósítása a technikai felkészítés és a fizikai állóképesség fejlesztése az egyesület vezetőségének lett a feladata, a Japán kultúra bemutatásában, megismertetésében a Fujisan alapítvány vállalt hatalmas szerepet.

A Fujisan alapítvánnyal több éve immár tradícióvá vált programok szervezésében veszünk részt. Pl.: Budogála Miskolc, ami már az ötödik harcművészeti találkozón is túl van. Itt a Magyarországon jelenlévő Japán harcművészeti ágak képviselői, jeles mesterei mutathatják be művészetüket. Nem ritka, hogy külföldi mester is ellátogat ide. A Sakura kulturális programsorozat - ahol Bonsai kiállítás, Ikebana előadás, Kalligráfia bemutató, Origami megtekintésére van az érdeklődőknek lehetősége. A titokzatos Japán nevű kulturális program mindig a Japán történelemből fennmaradt emlékek, műkincsek köré gyűjtött programcsokorral várja az érdeklődőket.  

Egyesületünk elnöke Mellik Béla Ju Jitsu 6.dan. Edzőtáboraink Európa számos országában, Japánban  és hazánkban kerültek ill. kerülnek megrendezésre. Itt van lehetőség magasabb fokozatú vizsgák tételére és személyes kontaktusba kerülni Japán mesterekkel. 

Most pedig egy pár szót a "Nihon Ju Jutsu" jelentéséről. A "Ju Jutsu" szó jelentése lágy művészet, mely nem a fizikai erőre helyezi a hangsúlyt, hanem a támadások elől könnyedén elmozogva, a támadó mozgását kihasználva, csapdába csalva az ellenfelet, dobások és egyéb karkulcsok segítségével mozgásképtelenné tenni az ellenfelet. A "Nihon" szó japán-t jelent. A Ju jitsu az egyik legtökéletesebb önvédelmi rendszer. Tartalmazza az ütéseket, rúgásokat, dobásokat, feszítéseket, eszközös és eszköz elleni védekezést. Alapelve a: HÚZZ HOGY TOLHASS - TOLJ HOGY HÚZHASS.  Ennek a lényege az ellenfél erejének kihasználása  saját számunkra.